Григор Димитров е на полуфинал на "Уимбълдън". Първата ни ракета детронира настоящия шампион Анди Мъри с 3:0 сета (6:1; 7:6; 6:2) и така стана първият български тенисист при мъжете, стигнал толкова напред в турнира от Големия шлем. Цветана Пиронкова бе на крачка от финала през 2010 година.

Българинът взе първия сет за 25 минути с резултат 6:1. Още в първия гейм Мъри имаше брейкпойнт, но Димитров го отрази и спечели сервирането си. Първата ни ракета получи възможност за пробив при 2:1 и се възползва, записвайки резултат 3:1. След това Димитров наложи своята игра – затвърди пробива си и направи нов и то на 0 точки за Мъри.

Вторият сет започна равностойно, но при 3:3 българинът направи пробив на шотландеца и излезе с гейм напред. Мъри обаче взе следващия гейм и отново изравни за 4:4. Стигна се до тайбрек, който Димитров спечели за 7:6(4).

В третия сет двамата печелеха подаванията си до 3:2, когато Гришо направи пробив за 4:2. След това затвърди за 5:2, за да затвори мача с 6:2.

Така българинът осуети присъствието на Мъри на шести пореден полуфинал на "Уимбълдън" и за първи път от 2008 година насам го остави извън първите четирима.

Мачът бе пети между двамата - 3 на 2 победи за Мъри.

Победата гарантира на Димитров окончателно влизане в Топ 10 на ранглистата на ATP.

Сега Димитров чака на полуфинала Новак Джокович или Марин Чилич.